שאלות ותשובות

אנו עובדים עם מדפסות תלת מימד במשך שנים רבות, ובזמן הזה קיבלנו שאלות רבות מכל מי שמתעניין בטכנולוגיה. שאלות אלה נוטות לחזור על עצמן ולכן אספנו עבורכם את השאלות הפופולריות ביותר בנושא הדפסת תלת מימד.

כיצד עובדת הדפסת תלת מימד?

הדפסת תלת מימד הינו  תהליך של יצירת אובייקטים תלת מימדיים מקובץ דיגיטלי שתוכנן.
יצירת אובייקט מודפס בתלת מימד מושגת באמצעות מדפסת תלת מימד אשר מתיכה חומר או מוסיפה    חומר לאובייקט על מנת ליצור אותו.
ההדפסה נעשית על ידי הנחת שכבות חומר רצופות אחת על גבי השניה עד ליצירת האובייקט הרצוי. בדרך כלל מה שמאפיין אובייקטים מודפיסם הינו שניתן לראות את כל אחת מהשכבות הדקיקות שהודפסו.
ישנם תהליכים רבים ושונים שיכולים לייצר אובייקט בדרך זו, חלקם כוללים שרף נוזלי, אבקות או חומרים תרמופלסטיים.

היכן אוכל לקנות מדפסת תלת מימד?

כמעט כל היצרנים מציעים מכירות מקוונות מאתרי האינטרנט שלהם. ישנם משווקים מקומיים ואזוריים. אצלינו תוכלו לקנות מדפסת תלת מימד עם אחריות ושירות מקומי.

איזו מדפסת תלת מימד כדאי לי לקנות?

זה תלוי לחלוטין בתקציב שלך, ביכולת הטכנית שלך, בחומרים הדרושים ובסוג האובייקטים שתרצה להדפיס. חשוב להבין שלמדפסות תלת מימד יש לעיתים תקלות. ועוד חשוב להבין שברגע שאתה קונה מדפסת תלת מימד בסופו של יום אתה זה שתצטרך לתקן אותה.
מדפסות בעלות עלות נמוכה במיוחד יהיו טובות למעוניינים במדפסת בסיסית וזולה אבל יצטרכו לשלם על העלות הזולה בתיקונים תכופים יותר ובמדפסות בעלת תכונות "טיפשות" יותר.
מדפסות ברמה הבינונית הן טובות יותר עבור צרכנים פחות מנוסים וצרכנים המעוניינים במדפסות אמינה ואיכותיות שלא מצריכה שדרוגים ותיקונים .
משתמש חדש זקוק למדפסת כמה שיותר פשוטה שתעשה כמה שיותר דברים אוטומטית .
ישור מיטה אוטומטי , משטח הדפסה ראוי , חיישנים המעידים על בעיות ופרופילי משתמש בתוכנות הסלייסר שמוכנים מראש.
אם אתה חדש בתחום ויש לך תקציב ההמלצה הגורפת היא לקנות מדפסת חכמה, שתהיה אמינה ממותג טוב שתצטרך כמה שפחות התעסקות ולא להתפתות לקנות מדפסת זולה .

באיזו תוכנה עלי להשתמש במדפסת תלת מימד?

כל מדפסת תלת מימד כוללת תוכנה להפעלת המדפסת עצמה. הסוגים משתנים לפי יצרן, אך ישנן כמה מערכות קוד פתוח נפוצות שמריצות את רוב המכונות, כמו גם כמה כלי תשלום של צד שלישי.
אם אתה מעצב דגמי תלת מימד משלך, אתה זקוק לתוכנת 3D CAD (עיצוב בעזרת מחשב) כגון Autodesk 123D, SolidWorks, Fusion360, או כל אחד מהרבים האחרים. שימו לב שחלק מהכלים הללו יקרים לרכישה וחלק זמינים ללא עלות.
תכנות CAD מתמחה לעתים קרובות בסוג העיצוב: חלקים מכניים, צורות אמנות, ארכיטקטורה וכו '. יש עשרות תוכנות CAD 3D; בחר כזו המתאימה ביותר לתקציב, לרמת המיומנות ולמטרת העיצוב שלך.

איזה גודל אני יכול להדפיס בתלת מימד?

זה מאוד תלוי במדפסת התלת מימד הספציפית בה אתה משתמש.
גודל אופייני למדפסות תלת מימד אישיות הינו 150-300 מ"מ לכל צד.
אובייקטים גדולים בדרך כלל לוקח זמן רב להשלים, שעות ואפילו ימים.
ניתן לפצל דגמי תלת מימד גדולים לחלקים, להדפיס ולהרכיב אותם לאובייקט גדול יותר אם הם אינם מתאימים למדפסת תלת מימד קטנה מגודלם.
מדפסות תלת מימד תעשייתיות בדרך כלל יכולות להתמודד עם גדלים גדולים יותר .

אילו חומרים ניתן להדפיס במדפסת תלת מימד?

מדפסות תלת מימד תומכות בדרך כלל ב- PLA ו- PETG ,
חומרים ניסיוניים אחרים אפשריים, כמו ערבוב חלקיקי עץ, ניילון או מתכת לפלסטיק PLA ופלסטיקים מסוימים כמו ניילון, HIPS ואחרים.
ישנן מדפסות תלת מימד מקצועיות יותר  שמציעות תאי הדפסה בטמפרטורה גבוהה יותר, בהם ניתן להשתמש בחומרים אקזוטיים בטמפרטורה גבוהה יותר כמו PEEK, ULTEM, PAEK.
מדפסות תלת מימד תעשייתיות יכולות להדפיס בחול, בקרמיקה או במתכות, אך הן יקרות מאוד.

היכן אוכל להדפיס דגם תלת מימד?

ניתן לשקול את שירותי הדפסת תלת מימד שאנחנו מספקים במחירים נוחים ומוכוון צרכנים.

האם אפשר להדפיס אוכל?

ישנן מדפסות תלת מימד שיכולות להדפיס מזון (שוקולד מומס, חמאת בוטנים, בשר טחון, גבינה וכו '), אבל כמו כל מדפסת תלת מימד אחרת, הן איטיות מאוד, הערת שוליים לגבי אוכל ואובייקטים מודפסים: לעולם אל תשתמש בכלים מודפסים במטבח למזון מכיוון שהשכבות הזעירות עלולות להכיל חיידקים ובקטריות.

האם אוכל להדפיס בית למגורים?

לא באמת. יש כמה מיזמים חדשים שעובדים על זה, אבל כמעט בכל המקרים הם פשוט מדפיסים קירות בטון תלת מימדיים למעטפת של הבניין.
שארית הבניין, כולל אינסטלציה, חלונות, קירוי, חיפוי חיצוני, משטחי פנים, גימורים חשמליים ואחרים נעשית בטכניקות קונבנציונאליות.

מאמרים נוספים

העגלה שלי
  • No products in the cart.
0
דילוג לתוכן