הדפסת חומרים גמישים

חומרים גמישים, הידועים גם בשם אלסטומרים, הם סוג של חומר שניתן להשתמש בו בהדפסת תלת מימד. חומרים אלו מתאפיינים ביכולתם להתכופף ולהתמתח מבלי להישבר, והם מתאימים למגוון רחב של יישומים. כמה דוגמאות לחומרים גמישים המשמשים להדפסת תלת מימד כוללות:

TPU (פוליאוריטן תרמופלסטי): TPU הוא חומר גמיש דמוי גומי המשמש בדרך כלל בהדפסת תלת מימד. הוא ידוע בעמידותו, הגמישות והעמידות בפני שמן, גריז ושחיקה.

TPE (אלסטומרים תרמופלסטיים): TPE היא משפחה של חומרים גמישים שניתן להשתמש בהם בהדפסת תלת מימד. הם ידועים בגמישותם ועמידותם בפני פגיעה ובלאי.

סיליקון: סיליקון הוא חומר דמוי גומי הידוע בגמישותו, עמידותו ועמידותו לטמפרטורות גבוהות וכימיקלים.

NinjaFlex: NinjaFlex הוא חומר גמיש שנוסח במיוחד עבור הדפסת תלת מימד. הוא ידוע בגמישות, עמידותו ועמידותו בפני שחיקה.

שרפים גמישים: ישנם מגוון שרפים גמישים הזמינים להדפסת תלת מימד, כולל כאלה המבוססים על פוטופולימרים, הנרפאים באמצעות אור UV. שרפים אלה יכולים לשמש ליצירת חלקים גמישים ודומים לגומי עם רזולוציה גבוהה.

Flexfill :Flexfill הוא חומר גמיש דמוי גומי המשמש בדרך כלל בהדפסת תלת מימד. הוא ידוע בגמישותו, עמידותו ועמידותו בפני שמן, גריז ושחיקה.

ניתן להשתמש בחומרים אלו ליצירת מגוון רחב של חלקים גמישים, כגון כיסויי טלפון, כיסויי טלפון, אטמים, אטמים, צעצועים, גלגלי שיניים גמישים וחפצים רבים אחרים, שניתן לכופף ולהתמתח מבלי להישבר.

ראוי לציין שהדפסת תלת מימד חומרים גמישים יכולים להיות מאתגרים ודורשים הגדרות מיוחדות של המדפסת ושיטות הדבקה למיטה, ונדרש גם עיבוד לאחר לשיפור תכונות החלקים הסופיים.

למידע נוסף על חומרים גמישים והשימושים הרבים שניתן לעשות עמם, מוזמנים ליצור איתנו קשר.

מאמרים נוספים

העגלה שלי
  • No products in the cart.
יצירת קשר
0
דילוג לתוכן