המדריך למדפיס המתחיל

תחום ההדפסת תלת מימד הינו תחום מרתק שפותח אפיקים חדשים של יצירה והנדסה.
הדפסת תלת מימד הינה תחום שמתפתח במהירות ומגיע לענפים רבים וגם למשתמש הביתי.
בין אם רכשתם מדפסת תלת מימד ובין אם אתם חושבים ומעוניינים לרכוש מדפסת תלת מימד, המדריך הזה יעשה לכם קצת סדר בשלבים.

 1.  למד את היסודות – בדומה לבניין שבונים ללא יסודות חזקים הבניין ללא יחזיק מעמד ולכן חשוב להבין את היסודות החל מאיך מדפסת תלת מימד עובדת ועד להבנה של המגבלות שלה.
 2.  כיולים נכונים זה שם המשחק צריך לזכור שהמדפסת היא בעצם סוג של רובוט שמבצע פקודות וכיאה לכך אנחנו צריכים לוודא שהפקודות ניתנות על בסיס ההבנה שהמדפסת מכוילת. לכן ובמידה והכיול אינו מדויק המדפסת לא תדייק בהדפסה בעקבות כך במקרה הטוב או שתיכשל בהדפסה במקרה הרע.
  חשוב לוודא שמשטח ההדפסה מיושר ביחס לראש ההדפסה. (במדפסות עם יישור אוטומטי אין צורך לדאוג לנתון זה), לוודא שהאקסטרודר וכל הצירים מכויילים ולוודא שהאקסטרוזיה מכוונת לכל חומר.
 3.  למד לחתוך את המודל במגבלות הטכנולוגיה – חייב לזכור שהמדפסת מדפיסה שכבות שנערמות אחת על גבי השניה ולכן רצוי למקם את מודל בתנוחה שתמקסם את סיכויי ההצלחה להדפסת המודל בצורה מיטבית.
 4. בשל מגבלת הטכנולוגיה למד מהן תמיכות – מודלים רבים זקוקים לתמיכות על מנת שהמדפסת תדפיס אותם כראוי , חשוב לשים לב לזוויות במודל ואיפה יש סיכון שהשכבה המודפסת לא תצליח להתמקם כראוי במקום המיועד לה.
 5. הקפד על השכבה הראשונה – זוכרים את היסודות שדיברנו עליהן בבניית בניין? השכבה הראשונה היא היסוד שצריך לוודא ב100 אחוז שהיא בוצעה כמו שצריך. אחרי שליחת קובץ להדפסה הישארו לצפות בשיכבה הראשונה.
 6. בחר חומר להדפסה איכותי בעל שם – ישנן המון חומרים שנמכרים בשוק וצריך לבדוק לפני שרוכשים האם החומר שנרכש עבר בקרת איכות כראוי, חומרים לא איכותיים גורמים לבעיות , למודלים שמודפסים בצורה מדוייקת ולבעיות בראש ההדפסה.
 7. ישנם הרבה יצרנים בעיקר בסין ובמזרח שמערבבים פולימרים זולים בפילמנטים המיוצרים על מנת למקסם רווחים, כלל אצבע הוא שעדיף לקנות חומרים שיוצרו בארצות מערביות שמייצרות עם פולימרים איכותיים יותר ומפקחות על כל תהליך הייצור בצורה מוקפדת יותר. 
 8. במזרח ישנו כאוס שלם סביב הנושא של ייצור פילמנטים וכל יצרן מערבב פולימרים זולים בצורה כזו או אחרת כדי לחסוך בעלויות.
 9. תחזוקה נכונה של המדפסת היא חובה – המדפסת היא מכונה מופלאה וכיאה לכל מכונה מופלאה היא זקוקה לתחזוקה שוטפת. 
 10. יש צורך לוודא מתיחה של הרצועות, לוודא תקינות וגירוז של המיסבים והצירים , לנקות את המשטח עם חומרים מתאימים לפני ההדפסות ולוודא שכל הברגים עומדים ומחוזקים במקומם.
 11. תרגישו חופשי להתייעץ איתנו ועם הקהילה ישירות בעמוד הפייסבוק שלנו , מבטיחים לעזור 😊
העגלה שלי
 • No products in the cart.
0
דילוג לתוכן